לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

אף-אחד לא חופשי עד שכולם חופשיים, אף-אחד לא אהוב עד שכולם אהובים


אנשים רק מדברים על עצמם ולא על אחרים

Avatarכינוי: 

בן: 23

Skype:  תבקשו :) 

תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 הוסף מסר

8/2022

יונה ועורב


יונה ישבה על ענף,
בכנף שבורה, רוטטת למגע. 
מולה היה עורב עף,
שחלף בהינד עפעף וקרא.
בעוז ובתעוזה
העורב קרא: רק-רע, רק-רע, רק-רע. 
ביונה דבר לא זע, 
לקול עורב שחסר כל הכרה. 
כשעורב ראה יונה,
יושבת על ענף, האכיל. 
ובעבור חודשים,
פרשה כנף ועפה לצידו. 

הרוח רק צפה בה, 
והעורב רק תמך בשיש לו. 
נכתב על ידי , 17/8/2022 22:25   בקטגוריות שירים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 מה? אוף


פי הוא פער שפועם, 
למראה ים, ירח, וגוף עירום, כן. 
כשאני פותח פה, ובכן, 
רק עשן סמיך את הריאות סותם. 

כשהושט זעקה, 
רק מי ים המלח ירדו בגרונה. 
וכשהריאה צרחה, 
אלכוהול זרם ומילא פער בה. 

שפה צמודה לשפה, 
צמודה לשפה שלשפה צמודה. 
הלהט בי צרב, 
סימן שזהר לאור ירח ועב. 

מזור ברור היה: 
מים ואוויר, וגוף צמוד לבד. 
נכתב על ידי , 16/8/2022 21:08   בקטגוריות שירים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 פיווו איך לתאר אפילו? ווידוי


נפגשנו שוב, ביום רביעי שהיה. בהתחלה טיילנו שנינו והיה מקסים. עמדנו ליד האגם וזרקנו לתוכו מטבע והבענו משאלה. היא שאלה אותי מה ביקשתי ואמרתי שלא אומרים. היא שאלה אם זה קשור אליה ואמרתי שכן. שאלתי מה היא בקשה והיא אמרה שלא יהיו יותר מלחמות בעולם. היא שאלה שוב מה אני ביקשתי ואמרתי שהיא תנשק אותי. היא עשתה את זה. היא שמה לי קעקוע זמני על היד אחרי. הלכנו להיפגש עם חברים שלה. ישבנו אני, היא ועוד שני רוסים. התנשקנו הרבה והיא שמה עליי את הראש וכשהלכנו החזקנו ידיים והיא שמה את היד שלה בכיס האחורי שלי על התחת. 
אתמול נפגשנו שוב. היה מוזר. קינאתי הרבה. היא התנשקה גם עם אחרים. בתחושה שלי היא הקדישה לי פחות תשומת לב מלאחרים. רציתי יותר. הרגשתי לבד. הם דברו הרבה ברוסית ולא הבנתי כלום. נסענו לים. היא שאלה אותי אם יש לי קונדומים וסיפרתי לה שאלו שהיו לי פגו תוקף לפני שבועיים ועוד לא קניתי חדשים כי חששתי שגם הם יפוגו תוקף שוב. כשהלכנו לקנות קולה וסיגריות קניתי קונדומים איתה. שחינו בים בעירום. התנשקנו קצת. היא התנשקה הרבה עם אחד האחרים, והשלישי רוב הזמן ישב בצד והיה מדוכא. אבל אני אמרתי לעצמי שלמרות שזה לא מושלם, זה יותר טוב מכלום. אני יכול ליהנות מתשומת הלב שלה כשהיא רוצה, ויכול ליהנות מהירח, מהרוח, מהריח של הים, מהקור הנעים של האוויר, מהחום הנעים של המים, מהגלים, מהמליחות. אבל הייתי עצוב. ורציתי ללכת משם. רציתי שנהיה רק שנינו ונדבר ונתנשק. וגם תהיתי על מה היא חושבת על גדול של זין. אם היא יודעת על זה שיש כאלו שהאורך שלו אצלם דומה בריפיון ובזקפה וכאלו שהוא מתארך משמעותית. תהיתי אם זה יוריד לה ממני, אבל החלטתי שזה לא חשוב. וניסיתי להאמין בזה. החזרתי את האנשים לבתים שלהם. כשהחזרתי אותה היא הציעה לי ללוות אותה לביתה והתנשקנו בחדר המדרגות עד שהמעלית הגיעה בחושך והתנשקנו במעלית וכשנפרדנו נישקתי לה את היד. והיא מעניינת אותי סך הכל. אבל זה לא הכל. 
היום י' מהטיפול הגיעה לטיפול. למרות שביום רביעי מנהלת המחלקה אמרה לה שהיא מושעת ואז כשי' התווכחה איתה על זה היא אמרה לה שהיא לא תמשיך את הטיפול במחלקה וימצאו לה מסגרת אחרת. י' דברה איתי ורצתה שאני אכנס איתה בכניסה כי היא חששה שהשומרים לא יתנו לה להיכנס. ניסיתי לדבר איתה על זה ולהראות לה שזה לא יעשה לה טוב. אבל היא לא יכלה להקשיב, וכשאמרתי לה שאני אעשה את זה היא אמרה שהיא לא רוצה שיכנס איתה מי שהוא שמוריד אותה. אמרתי לה שאני פשוט דואג. היא הגיעה ולא דברה איתי היום כמעט בכלל. בכלל בשבועות האחרונים היא כמעט ולא מדברת איתי. אני לא יודע מה קורה איתה מעבר למעט שהיא מספרת. אבל אי אפשר לדבר איתה על רגשות. זה לא פועל. היא לא משתפת פעולה. והאמת, שגם בטיפול היא בכלל לא שתפה פעולה. היא צפתה שדברים יקרו מעצמם, אבל שהיא לא תעשה שום דבר בשבילם. וזה לא פועל ככה. בכל אופן, עצוב לי עליה. היא רצתה שאני אצלם את זה שהשומרים מוציאים אותה. אמרתי לה שאני אעשה את זה. אבל לא רציתי. ידעתי שזה לא נכון. וכשהיא הגיעה היום היא נכנסה לקבוצה אחרי שאמרו לה שהיא לא יכולה כי נגמר לה הטיפול. השיחה בינה לבין המנהלת הייתה במסדרון ורציתי להקשיב, והמנהלת אמרה לי שלא כדאי לי והקשבתי לה. היא נכנסה לקבוצה וכשהמטפלים הגיעו אמרו לה שהיא לא יכולה להיות בקבוצה גלל שהיא לא בטיפול יותר והיא התעקשה להישאר. בטלו לנו את הקבוצה. יצאנו החוצה והגיעו השומרים. במשך קצת יותר מדקה צילמתי אותה רבה איתם ולא רציתי לעשות את זה. זה גרם ללב שלי לפעום מהר וחזק, וזה הזכיר לי לצלם הפגנות ופחדתי והרגשתי שזה לא נכון. המנהלת אמרה לי להתרחק כי זה לא יעשה לי טוב ושזה מייצר סצנה. הקשבתי לה והלכתי למטבח אבל עדיין הצצתי על מה קורה. ק' ניסתה לדבר עם י' ולשכנע אותה לבוא איתנו למטה לחצר אבל י' לא הקשיבה. היא אמרה לי שכדאי לי לבוא איתה ולתת לי' לעשות את זה שלה ושזה לא שלי. היה לי קשה להשתנכע, אבל הבנתי שהיא צודקת ובאתי איתה. דברנו על זה. דיברנו על זה שיש אנשים שלא במקום שהם מוכנים לטיפול ושינוי. שזה עצוב אבל שאי אפשר לעזור לה. ממש רציתי לעזור לה, אבל אני לא יכול אם היא לא מדברת איתי בכנות. חשבתי לרגע שאנחנו חברים טובים, ואולי היינו. ואולי לא. ואולי זה היה רק זמני.
 הגיע ש' שאני דלוק עליה. שאני אוהב אותה. ובכן, היא הציעה לי שנדבר שנינו סוף-סוף. לא יצא לנו לדבר כמו שצריך כבר כמה זמן. התחלנו מלדבר על ע' ועל דברים שהיא אמרה וש' אמרה שלא כזה זכור לה הדברים האלו, אבל שבאמת ע' דברה איתה כמו שהיא אמרה לי שהיא תעשה. משם לקחתי את זה לניסיון לומר לא מה אני מרגיש כלפיה. התחלתי, וקפאתי. עבר איזו דקה או שתיים והיא אמרה "פשוט תאמר את זה" ואמרתי. ניסיתי לומר את מה שכתבתי כאן לפני כמה זמן, ויצא מה שהוא דומה אבל לא בדיוק. היא אמרה שוב ושהיא פשוט ממש לא במקום של מערכות יחסים רומנטיות או מיניות או שום דבר שהוא לא אפלטוני כרגע. דברנו על זה שלהיות בנוכחות אנשים זה דבר שלוקח ממנה אנרגיות ועל זה שכשהיא מתרחקת אני תוהה האם זה בגללי או בגלל שהיא צריכה זמן לנוח ואם אני אדע שאם זה בגללי היא תאמר לי אני אהיה בסדר עם זה, והיא אמרה שהיא תאמר. נגולה אבן עצומה מליבי. אני שמח וגאה שהצלחתי (בעזרתה) לספר לה מה אני מרגיש כלפיה. לא חיכיתי עם זה עד שזה כבר לא יהיה רלוונטי כמו שעשיתי בעבר. לקחתי את היוזמה. במידה מסויימת. מבחינתי הייתי מחכה שניפגש שנינו שוב לא בטיפול. אבל זאת הייתה הזדמנות טובה. פספסנו את הקבוצה הבאה. המשכנו לדבר, יותר משעה וחצי. לא הכניסו אותה לקבוצה השלישית כי היא פספסה את השתיים הראשונות. אני הייתי בשלישית ודברנו על זה שקשה לנו לדבר. היה מתיש, וכבר כשהדענו לדיבור על דברים מסויימים אנשים שוב הסיטו את זה לדיבור על זה שקשה לדבר. לא משנה. אולי כן. לא יודע. או ש..? 
בהמשך היום נפגשתי עם א' החברה הטובה. סיכמנו שלא נטוס ביחד לגרמניה. לה אין כסף. ואני לא רוצה. לא אמרתי לה את זה. היא מתישה אותי. עם ההתחרדות שלה. עם הקשר החולני עם האקס-שהוא-חבר-שהוא-שוב-אקס. קשה לי לראות אותה ככה והיא חושבת שביהדות היא תמצא את התשובה. זה לא יקרה בחיים. הבאתי לה את המתנה של בגדים שהזמנתי בשבילה וחלק קטן מהם היא לקחה כי הרוב היו גדולים. זה העליב אותי. היא רוצה שנחזיר אותם. אני אקנה לה חדשים במקום. 
הלכתי להיאבקות למרות שכל היום שקלתי האם ללכת או שמא לאו. והיה לי מוצלח. המדריך לא היה וחששתי מזה. אבל היו ממש מעט אנשים והייתה לי אווירה טובה. לאחרונה אני מתאמן שם עם בחור שממש מוצלח בזה. הוא שאל אותי היום איך הגעתי להיאבקות. שמעניין אותו למה אנשים בוחרים לעשות דברים כואבים. לא ממש אמרתי, הוא אמרה על עצמו שהוא התחיל בשנות התשעים כי הוא היה בהרבה מכות בילדות. אמרתי שגם אני, ובהתחלה למדתי קונג-פו וקראטה. הוא אמר מה שהוא על זה שזה בקטע של כוחות על, או שאל. אמרתי שאז זה היה, עכשיו זה בקטע של להבין שאין דבר כזה כוחות על. אבל רציתי לשתף על הסיבה האמיתית. על הטראומות. על הפגיעה. ולא עשיתי את זה. היו שם עוד אנשים, וזו בערך פעם ראשונה שאנחנו מדברים ממש. אולי בעתיד. 
בכל אופן, אני מרגיש עם כוח, אני גאה, אני עצוב. אני מבולבל, אני עייף. כל כך הרבה רגשות. סיימתי היום לראות דאונטון אבבי. עצוב לי. אני מתגעגע לש' ולי' ולא' החמודה שהתנשקנו, ועצוב לי על י' ועצוב לי על א' החברה הטובה. ואני עדיין מקנא, ועכשיו התכתנו וכנראה שניפגש מחר בפארק כי היא שכחה בתיק שלי את השעון שלה כשהיא שמה אות שם לפני הכניסה בעירום למים. הכל כל כך מורכב, אבל גם פשוט. ופשוט שזה מורכב ומורכב שזה פשוט. 

נכתב על ידי , 15/8/2022 00:24   בקטגוריות קשרים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 חלום הזוי על עבודה שבו חשבתי על זה שזה חלום על עבודה


חלמתי שאני בעבודה אבל היא מגדל גבוה שיש בו לפחות חמש מאות מדרגות ואני צריך להעלות בהן את הזבל או מה שהוא כזה. אני עוהל את המדרגות לאט לאט וחושב לעצמי שהדרך לעשות את זה בלי להתייאש היא לעלות כל פעם רק מדרגה אחת ולא לחשוב על עלו שעדיין נותרו לעלות. ד' ועוד מהעובדות שטפו את המדרגות. יצאתי לחצר גדולה כל שהיא, אני חושב שאולי כמו בשמורה ליד הבית הקודם שלי, כדי לזרוק את הזבל. כשחזרתי המקום הפך למעין חנות מכרזי טיסות פתוחה. הייתה שם כניסה לרכבת תחתית והיה המון בלאגן ורעש. היה איזה אדם שניסה לגנוב מאחרים כרטיסי טיסה וכשהוא ניסה לעשות את זה לי לא נתתי לו והוא נהיה אלים ועשה כזה מעין מעגל צמוד אליי אבל ברח אחרי זה. כשהלכתי לזרוק את הזבל המקום שוב שינה צורה ונראה כמו מקום העבודה שלי והבנתי שמי שהיא הלכה לאיבוד ולא רציתי לעזור בלמצוא אותה אבל אז התחלתי לדאוג לה וכשמצאנו אותה היא נאנסה ועזרתי להרביץ לאנס שלה. מעט אחרי זה הגיע לשם איזה זוג של גבר ואישה והגבר הרביץ לאישה והברחנו אותו, אבל אז חשבתי למה שאני לא ארביץ לא' במקומו ועשיתי את זה, אבל היא הייתה טובה באיגרוף אז עברתי איתה להיאבקות והפלתי אותה ובאתי לעשות לה קימורה והפכתי אותה על הגב וכשהיא ניסתה לקום החולצה שלה נקרע ואמרתי לה "טבו שהזכרת לי את זה" אז קרעתי לה גם את החזייה. עבר שם מי שהוא שרצה לעצור אותי, אז מהר שמתי אותה ברשת וברחתי להעלות אותה במגדל. כשנכנסתי היא הייתה עם מסיכה שהיתה דומה לגביע י' עם עיניים ומראה כללי של קוף מוזר וסגול? חשבו שזה מוזר שאני אביא אותה כי יש לה מסיכה כמו של הקודמת שנאנסה, והמצאתי שהצלתי אותה מאונס מהאיש שרודף אחרינו ואני לוקח אותה לטיפול כי היא נפצעה, אבל בעצם תכננתי אני לעשות את זה. 
נכתב על ידי , 13/8/2022 06:30   בקטגוריות חלומות  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לפעמים כשאני שונא, בעצם אני אוהב


לפעמים הרגש הוא
זאב שמחופש לכבש
שמחופשת לזאב,
כי לפעמים כשאני שונא,
בעצם אני אוהב.
וכשאת שואלת, 
"מאיפה כל הפחד?,,
אני עונה: »מקורו מתקווה,
שלא התממשה«.
"וקהות החושים, מהיכן היא מגיעה?,,
ובכן, »לא לחוש ולא להרגיש,
מוצאם מהתשוקה,
לדבר-מה לא נגיש«.
"ומה מוצא הרתיעה
מאנשים וחברים?,,
ראי, »במורד נהר העזיבה זרמה,
 והגיעה לחוסר הערך העצמי«.
"אמור לי, מי האם המולידה של הרצון למוות?,,
אמרתי בבושה:
»אך ורק אהבת החיים ותוכנם,
האירועים ומראם,
והפחד לאבדם«

נכתב על ידי , 12/8/2022 14:33   בקטגוריות שירים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 עוד יום


פעם השמש זרחה,
בהתפוצצות שנמשכת היום. 
כשבהקה בשנית,
הארץ הייתה אותה ארץ צופה. 

פעם השמש צנחה,
לחושך תהומות בראשית שנייה. 
הייתה שקיעה ראשונה?",
או שמא השנייה לא הייתה מעודה?".

במסע מערבה,
מספר: אלף חמש מאות ושלוש,
צפתה אותם המראות.
מתי יוכל הירח להחליפי?"

פעם השמש זרחה,
ממערב למזרח, לראשונה,
ראתה כי טוב היום. 
נכתב על ידי , 7/8/2022 23:04   בקטגוריות שירים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 חלום על כביסה.


בחלומי הייתי בבית הקודם והייתי צריך לעשות כביסה. לקחתי אותה לבית של השכנים ממול, אבל בחלום הוא היה בקומה למטה. היה שם איזור מחוץ לבית שלהם  שהייתה בו מכונת הכביסה. ניסתי להפעיל אותה, אבל זה הפעיל אזעקה כי לא ידעתי את הסיסמא, וחשבתי שאם אני מצליח להפעיל אותה בלי הסיסמא זה אומר שלא צריך אותה, אבל זה הפעיל אזעקה. ניסיתי לצאת משם אבל זה היה קשה והייתי צריך להעביר את הראש שלי באיזור ממש צר. בסופו של דבר הצלחתי וברחתי למעלה. 
נכתב על ידי , 7/8/2022 06:21   בקטגוריות חלומות  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 מוזר


אז הכרתי לפני ארבעה ימים ביום ראשון חבורה של בנות נוער. הייתי שם עם י' וע' וע' רצתה לדבר איתן. היא התביישה מדי אז אני עשיתי את זה. י' נעלמה אחרי מעט זמן ולא שמתי לב וזה היה לי עצוב וגרם לי להרגיש בודד כשחזרתי הביתה. ע' הלכה אחרי שעתיים בערך ואני נשארתי איתן עוד שלוש שעות. הן חמודות ומצחיקות ומזכירות לי את התקופה שלי בחטיבה וזה עצוב ונוסטלגי ומפחיד כי הן גם יפות ובנות 14-16. אבל יש שם גם מי שהיא בת 20 ששמה מתחיל בא'. כבר פעם שעברה שנפגשנו חשבתי שיש שם מה שהוא. הפעם השתכנעתי. הנה רשימת הדברים: 
- היא חבקה אותי חיבוק מאוד חם וארוך ונאנחה
-שמתי את הראש שלי על החזה שלי כששכבנו (לא סקס) בפארק והיא שחקה בשיער שלי וכזה שמה את היד שלה מסביב לצוואר שלי וקצת חנקה אותי
-היא בקשה שאני אעשה לה מסאז' ועשיתי את זה והיא אמרה שזה נעים
-ביקשתי ממנה שהיא תעשה לי מסאז' כשהיינו ברכבל עם אחותה והיא הרימה לי את החולצה מעל לכתפיים ועשתה לי מסאז' ואמרתי לה שזה נעים (מה שגם הביך אותי וגם הלהיב אותי)
-היא שמה את הראש שלה בחיקי ושיחקתי בשיער שלה והיא שמה את היד השנייה שלי על הבטן שלה והחזיקה אותה 
-היא נתנה לי את המספר שלה
-היא ציירה עם גיר שמשות בכל מקום אז ציירתי לה ירח על אמת ימין ואמרתי לה שזה אני והיא אמרה "אם אתה ירח זה אומר שנאחנו צריכים להיות זוג" ואמרתי שזה נכון ולזה התכוונתי, והיא חייכה. 
-היא חבקה אותי והרמתי אותה קצת והיא רצתה שאני ארים אותה גם מהרגליים באחיזת פצועה ועשיתי את זה והיא צחקה והיה כיף
נכתב על ידי , 4/8/2022 22:06   בקטגוריות קשרים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 קניון ויקטוריאני ומשחקי מגדר


בחלומי הייתי בבניין גדול וויקטוריאני והיו שם המון אנשים. היה לי חבר שישב בצד אחד של המסדרון ואני הלכתי לדבר עם נערה בצד השני שלו. התווכחנו על מה שהוא והוא בא לומר לי שזה לא הולך לשום מקום, אבל אמרתי לו שאני רוצה להמשיך את השיחה כי אני נמשך אליה. בסוך ויתרתי. רציתי ללכת לשירותים להתאפשר ולהתלבש, אבל הם היו מחולקים לשירותי גברים ונשים ושירותי הגברים היו דוחים ומגעילים וקטנים, כמו שירותים של הקניון, ושירותי הנשים היו עצומים וויקטוריאנים ונעימים והפכו לחנות ספרים ככל שעליתי בקומות. הייתי עם חברה  שדברה איתי על זה שהבטחתי לה מה שהוא על מה שנעשה, ואמרתי שאנחנו נעשה את זה, אבל קודם אני צריך להתאפר. אני לא זוכר האם בסופו של דבר התאפשרתי או לא, אבל עלינו לחנות הספרים כשאני לובש רק מגבת לחלציי וראיתי שם ספר של 300 מחזות יוונים. אבל היו שם רק את השמות של הכותבים שלהם ולא את המחזות עצמם. כשהמשכתי ללכת נפרדו דרכנו ואני הגעתי לקומה התחתית שנראתה כמו יס פלאנט. ניסיתי למצוא את דרכי בחזרה; נתקלתי בל' מהכיתה שלי בחטיבה והוא הראה לי את הדרך, למרות שחשדתי שעכשיו הוא אישה לפי המראה. כשעברתי במסדרון היה שם מי שהוא עם עגלת עץ גדולה שהפריע לעבור אז התנגדתי בעגלה שלו כדי שיפנה לי מקום וזה עצבן אותו. אמרתי שזה היה בטעות פשוט כי העגלה שלו כל כך גדולה ומעדתי וכשזה קרה נפלתי על חנות בשמים וכל הבשמים נפלו בזה אחר זה. הם היו מיניאטורים ואסור היה שהם ישברו. ניסיתי לסדר אותם מחדש אבל הם המשכיו ליפול, אז כשנפגשתי מחדש עם החברה שישבה שם ליד היא הציעה לי פשוט לערום אותם על הרצפה באיטיות ואז הם לא יוכלו ליפול מחדש. 

נכתב על ידי , 4/8/2022 12:13   בקטגוריות חלומות  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 סירה אחת


קשורה לנמל הייתה
סירה בוהקת, שעמדה מלכת. 
בשחפים דואים צפתה,
הגלים הם כאש המאכלת. 

בהיותה ספינת ים,
שטה לצד חברותיה הספינות.
»האוקיינוס עוד קיים«,
צפרו כאן מהר חברות ישנות.

שחף נחת על סיפון,
בלי לחם במטבח שעט למרחק.
חבל במזח חפון,
העוגן בחול למרחקים צחק. 

כששוחרר החבל היא- 
נסחפה ושקעה במעמקים. 
נכתב על ידי , 1/8/2022 00:56   בקטגוריות שירים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

8,541
הבלוג משוייך לקטגוריות: סטודנטים , 18 עד 21 , פילוסופיית חיים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לנסטור מאכנו אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על נסטור מאכנו ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2022 © עמותת ישראבלוג (ע"ר)